Parametrics
60CPU02-F absolute maximum ratings: (1)Repetitive peak reverse voltage, VRRM: 200 V; (2)Average rectified forward current per leg, IF(AV): 30A; per device, IF(AV): 60A; (3)Non-repetitive peak surge current per leg, IFSM: 300A; (4)Peak repetitive forward current per leg, IFM: 60A; (5)Operating junction and storage temperatures, TJ, TStg: -65 to 175℃.